ערוכים לקראת אירועי לג בעומר וחגיגות הילולת מירון

במרכז הרפואי זיו נערכנו לקראת הילולת ל"ג בעומר בקבר הרשב"י במירון, שתפתח במוצאי שבת ה- 13.5.2017, אך אנו מבקשים מהחוגגים לנקוט במשנה הזהירות לבל תיפגם השמחה עקב מקרי פציעה או כוויות.
10/5/2017


בימי קיום ההילולה וחגיגות ל"ג בעומר, יתוגברו הצוותים הרפואיים בכל המרכז הרפואי זיו ובפרט במחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון).

כמו בכל שנה, מתקיים שיתוף פעולה מלא עם משרד הדתות, עיריית צפת, משטרת ישראל, צוותי מד"א, איחוד הצלה וגורמים נוספים, הפועלים באזור בימי ההילולה במירון, בהעברת נפגעים שיזדקקו לטיפול בבית החולים.
כמו כן, בתיאום עם מפקד תחנת משטרת ישראל בצפת, תתבצע הכוונה ופתיחת צירים לבית החולים עבור הצוות הרפואי ואזרחים שיזדקקו לסיוע רפואי.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, קיים ישיבת היערכות עם מנהלי המחלקות ועם יחידות הביטחון והסיעוד בבית החולים, לקראת הילולת מירון בשבוע הבא ואמר, כי מדי שנה מטופלים במרכז הרפואי זיו עשרות נפגעים מהילולת מירון, הסובלים מכוויות, חבלות, והתייבשות וכן אנשים עם מחלות כרוניות המשתתפים בהילולה, בה לוקחים חלק מאות אלפי אנשים, נשים וטף. עוד מציין ד"ר זרקא, כי במהלך ל"ג בעומר, נוצר לחץ כבד על מחלקת הרפואה הדחופה במרכז הרפואי זיו, כאשר המחלקה ממשיכה לטפל גם בתושבי וחיילי הצפון ובמטיילים באזור ולכן יתוגבר צוות חדר המיון בימים אלו, אך עדיין תידרש סבלנות וסובלנות מצד הפונים אל מול העומסים החריגים הצפויים. "במרכז הרפואי זיו ערוכים תמיד לטיפול במקרה של אירוע רב נפגעים, אך אנו מבקשים מציבור החוגגים במירון ובחגיגות ל"ג בעומר, נקיטת זהירות והקפדה על אמצעי בטיחות ובעיקר שמירה על הילדים והקשישים ומאחלים לכולם חג שמח ובריא" אומר ד"ר זרקא.

יש לציין, כי הכביש שבין מירון לצפת יהיה סגור ולכן מומלץ, ככל שניתן, לתושבי האזור להשתמש בדרכים האחרות המובילות למרכז הרפואי זיו.

http://www.e-mago.co.il/events/lag-baomer-ziv.html

http://www.medportal.co.il/PageDisplay.asp?NewsID=982

http://www.medportal.co.il/PageDisplay.asp?Artnum=2376