נשיא המדינה אירח את ד"ר סלמאן זרקא

כבוד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח בבית הנשיא בירושלים את אל"מ (במיל') ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, רופאים, אחים, אחיות, עובדים סוציאליים, ונציגי עובדי המרכז הרפואי זיו ,הפועלים להענקת טיפול איכותי ושלם לתושבי הצפון, לחיילי צה"ל, לתיירים ומטיילים מהארץ ומחו"ל, המבקרים בגליל ולפצועים סורים המועברים לטיפול הומניטרי בישראל על ידי צה"ל.
8/1/2018

ד"ר זרקא הודה לנשיא ריבלין, על האירוח ואמר כי זהו כבוד גדול עבור כלל עובדי המרכז הרפואי זיו, אלו המתארחים בבית הנשיא ואלו שנותרו על משמרתם בעבודה. בהמשך דבריו תיאר ד"ר זרקא לנשיא את ההישגים האחרונים של המרכז הרפואי זיו, בהם: הקמת מרכז הקרנות לחולי סרטן, בניית בית החולים הממוגן לילדים, חנוכת מכון מחקרים חדש ופתיחת מכון MRI. עוד ציין ד"ר זרקא, כי בקרוב יפתח בזיו מכוןPET.CT, שישלים את איכות הטיפולים ויעניק מענה לחולי הסרטן באזור עם המכשור המתקדם ביותר ברמה בינלאומית, כך שלא יאלצו לנסוע לבדיקות וטיפולים במרכז הארץ, או חלילה לוותר עליהם בגלל המרחק והתורים הארוכים. עוד ציין ד"ר זרקא כי פיתוח וקידום המרכז הרפואי זיו נעשה בסיועו של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ותמיכת פורום ראשי רשויות גליל מזרחי. כמו כןהדגיש את חשיבותה של הפקולטה לרפואה על שם עזריאלי בצפת בשיתופי הפעולה הרבים בתחום המקצועי והמחקרי ובעידוד הגירה של כוח אדם איכותי מתחום הרפואה לאזור הצפון.

חברי המשלחת הציגו עצמם בפני הנשיא כ"משפחת זיו" והזמינו את הנשיא לביקור בגליל ובמרכז הרפואי זיו. במהלך המפגש הוענק לנשיא הספר "פציעות טראומה ומלחמה מורכבות והטיפול בהן: ההתנסות הישראלית בסיוע הרפואי והומניטרי לפצועים הסורים" על ידי ד"ר זרקא ומנהל המחלקה האורתופדית, פרופ' אלכסנדר לרנר, שכתבו וערכו את הספר יחדיו. הספר יצא לאור, במטרה ללמד מניסיונם של הצוותים הרפואיים והסוציאליים במרכז הרפואי זיו, אודות פציעות מלחמה מורכבות, שנרכש במהלך חמש שנים של הענקת סיוע הומניטארי לפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה. 

הנשיא ריבלין הודה לד"ר זרקא ולצוות המרכז הרפואי, על הביקור בירושלים,ועל הספר המקצועי " ואמר כי בית הנשיא ירכוש מספר ספרים , אשר הנישא יחלק בעצמו למנהיגים אותם הוא פוגש בארץ ובעולם. "בית החולים זיו נמצא במיקום קריטי לביטחונה של ישראל ואתם עושים עבודה נפלאה ומייצגים את פניה היפות של ישראל."