הכנס הארצי ה-5 לפרמקולוגיה מודרנית

המרכז הרפואי זיו בצפת אירח בסוף השבוע (19-21 באוקטובר) במלון גליליון את הכנס הארצי ה-5 לפרמקולוגיה מודרנית.

הכנס בשיתוף פורום מנהלי בתי המרקחת בבתי החולים וארגון הרוקחים בשירות המדינה והשתתפו בו מאות מנהלי מערכי רוקחות מבתי החולים וכן רופאים ורוקחים מכל רחבי הארץ.
המושב הראשון של הכנס נפתח בחגיגיות עם ברכותיו של ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו , מר זוהיר פראג' יו"ר הכנס ומנהל שירותי רוקחות מרכז רפואי זיו, מגר' (מגיסטר) גבי נפתלי מנהלת שירותי רוקחות מרכז רפואי בני-ציון ומזכיר איגוד הרוקחים מר שימי הללו.

מר זוהיר פראג' מספר: " בכנס הוצגו תרופות חדשות וכן ממצאי מחקרים פורצי דרך. זהו כנס של חידושים בעולם התרופות והצגת הצד המחקרי של רוקחים מתוך פרויקטים שנעשו על ידם בבתי החולים. אני מודה להנהלת המרכז הרפואי זיו שתומכת במקצוע הרוקחות ומעודדות כל פעילות אקדמית של שרותי רוקחות בזיו ובכלל, וכמובן תודה רבה לכל הצוות שהשתתף בארגון הכנס".

הכנס עסק בנושאים הבאים: חידושים בטיפול בסרטן שד מסוג HER2 וטריפל נגטיב, חשיבותו של הרוקח במניעת טעויות וביצוע סקירה ראשונה, התאמת טיפול תרופתי לאחר ניתוח בריאטרי כולל הצגת מקרים מהשטח, טיפולים תרופתיים ברפואת-עיניים, הדור השני של אינסולינים בזאלים, חשיבות המשך מעקב מטופל ע"י רוקח קליני בקהילה, חידושים בטיפול בזיהומי עובש חודר, ייעוץ נטורופטי ורוקחת קלינית למטופלים המטולוגים, פעילות התערבותית של רוקח קליני ביחידה למניעת זיהומים ילדים ועוד.

זוהיר פראג' מוסיף ומסכם: "מדובר בכנס היחיד בארץ המיועד לרוקחים הנעשה לאורך שלושה ימים. אנחנו מתרגשים כל שנה מחדש לארח בגליל היפה ולראות איך הכנס הפך למותג. כל רוקח וכל בית מרחקת מבתי החולים רוצים להגיע, ועם השנים הכנס הולך וגדל. הכנס מבטא את חשיבות מקצוע הרוקחות ואיכות הטיפול בבתי החולים. כל מטרת הכנס היא שהרוקחים ישמעו, ישאלו וידונו בנושאים הכי רלוונטיים וחדשים בתחום, לכן בררתי מראש את ההרצאות והקפדתי שכל הרצאה תחדש לרוקחים, תעניק להם ידע וההרצאות יהיו מגוונות ככל היותר".