לרגל חודש הקשיש הבינלאומי המרכז הרפואי זיו מזמין את תושבי האזור ליום עיון בנושא "בריאות ואיכות חיים בזקנה"

31/10/2013


לרגל חודש הקשיש הבינלאומי יקיים המרכז הרפואי זיו יום עיון פתוח לקהל הרחב בנושא בריאות ואיכות חיים בזקנה. במסגרת יום העיון מוזמנים תושבי האזור להגיע ולפגוש את מיטב אנשי המקצוע והמומחים מקרב בית החולים, ומגופים חיצונים המטפלים באוכלוסייה המבוגרת בקהילה.

ביום העיון ניתן יהיה לקבל מידע על שירותים חיוניים לקשיש בקהילה, ייעוצי תזונה אישיים ובדיקת BMI, בדיקות שמיעה ראשוניות, ייעוץ אישי בנושא ביצוע פעילות יומיומית, בדיקות גובה, סוכר משקל, לחץ דם והנחיות לשמירת לחץ דם תקין בגיל המבוגר, מידע על זכויות ושירותי המוסד לביטוח לאומי, תצוגה של אביזרי עזר ושיקום, סיוע בתרופות "יד שנייה" לקשישים ואוכלוסיות נזקקות, הדרכה על פעילות פנאי בזקנה, מידע על מוצרי העשרה תזונתיים, מידע על אשפוז בבתי אבות, הדרכה על התאמת הבית והציוד לגיל השלישי ועוד.

פאנל מומחים לשאלות ותשובות – יתקיים בשעה 10:00 בחדר האוכל במרכז הרפואי זיו ( קומה 1-).
את הפאנל ינחה ע"וס יניב בן שושן, מנהל השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו וישתתפו בו: ד"ר יוליה וסרמן, מנהלת מחלקת גריאטריה במרכז הרפואי זיו , גב' מזל בר , אחות אחראית מחלקת גריאטריה , לידיה שלונסקי עו"ס המחלקה הגריאטרית, עו"ס מגדנה מיימון מנהלת הייעוץ לקשיש במוסד לביטוח לאומי סניף צפת, עו"ס בני אלגד, מנהל השירותים הקהילתיים לזקן באגף הרווחה בעיריית צפת

עו"ס יניב בן-שושן, מנהל השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו אומר כי מטרת יום העיון הינה להעלות על סדר היום הציבורי את נושא רווחת הקשיש והדאגה לצרכיו "יום העיון מיועד הן לאנשים בגיל המבוגר והן לבני משפחה אשר מחפשים אפשרויות לסייע ליקיריהם. תכני יום העיון ישלבו ידע קליני של המחלקה הגריאטרית, בניהולה של ד"ר יוליה וסרמן, עם טיפול רב מקצועי של השירות לעבודה סוציאלית , שירותים נוספים של מרכז רפואי זיו וגופים חיצוניים המעניקים שירות לאוכלוסיית הגיל השלישי באזור. מטרתנו לקדם אורח חיים בריא, להעניק עצות לשיפור איכות החיים של האוכלוסייה המבוגרת, לעודד עצמאות של האדם הזקן, להפחית תלות בזולת ולקדם זקנה פעילה ככל שניתן" אומר בן-שושן.

בעשור האחרון עלתה תוחלת החיים של גברים ונשים מעל גיל 65 ב- 2.2 שנים וב- 2.6 שנים, בהתאמה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2010, 10% מכלל האוכלוסייה בישראל (כ- 740 אלף איש) היו בני 65 ומעלה. בהתאם לתחזיות הקיימות, ההערכה היא כי עד שנת 2030 חלקם באוכלוסייה יעלה ל- 14%.

העלייה בתוחלת החיים ובמספר הזקנים באוכלוסייה, מלווה לא פעם בעליה בתחלואה האופיינית לגיל השלישי. המרכז הרפואי זיו מוצב כמערכת ראשונית המטפלת והמובילה בידע בתחום הטיפול בזקן ובמשפחתו באזור. בהתאם למאפייני האוכלוסייה בגליל, המרכז הרפואי מעניק שירותים לכל מגוון האוכלוסייה הרב תרבותית בצפת ובסביבתה.

לבירורים נוספים ניתן לפנות לשירות הסוציאלי  במרכז רפואי זיו בטלפון 04-6828126