הצלחה לכנס טכנולוגיות וחידושים בביוכימיה קלינית, ביזמת המרכז הרפואי זיו

29/3/2015

הכנס האזורי השני בנושא "טכנולוגיות וחידושים בביוכימיה קלינית" של המרכז הרפואי זיו הוכתר בהצלחה גדולה.
את הכנס ארגן ויזם ד"ר קובי מילרד, מנהל המעבדה הביוכימית במרכז הרפואי זיו, והשתתפו בו מומחים מהארץ ומחו"ל בתחומי המדע והטכנולוגיה, העוסקים באבחון רפואי בבתי חולים, צוותי מעבדות, מרצים בתחומי המעבדנות הרפואית ואף ה"דור הבא" של עובדי המעבדות - סטודנטים שלומדים כעת בתכניות הלימוד הרלוונטיות.
הכנס השני במספר, הינו יוזמה ייחודית אשר באה לתת מענה לצורך הולך וגדל, שזיהה ד"ר מילרד, להכרה ולמידה של טכנולוגיות חדשות ועדכוני מדע הדיאגנוסטיקה ,בתחום הביוכימיה הקלינית והמכשור האנליטי.

הכנס כלל הרצאות על חידושים ופריצות דרך בתחום מפי מומחים מובילים והוצג בו מיכשור חדיש ומתקדם לשימוש במעבדות הרפואיות. בנוסף לעדכונים בתחום הביוכימיה והצגת טכנולוגיות מתקדמות חדשות, עסק הכנס גם בנושאי הוראת המעבדנות הקלינית וקידום נושאי ההוראה בבתי החולים והמעבדות בצפון הארץ, כחלק מתהליך ארוך טווח לשיפור הידע בקרב צוותי המעבדה העתידיים, הנמצאים כיום במוסדות לימוד רפואיות שונות.
עוד נדונו בכנס נושאים הקשורים להתנהלות מערכות בריאות בשעות חירום ובשגרת הסיוע ההומניטרי לפצועים הסורים, זאת לאור העובדה שהמעבדות משמשות ציר מרכזי בפעילות רציפה של מערכת הבריאות במצבי שיגרה וחירום, בעיקר בחלקה הצפוני של מדינת ישראל.

ד"ר קובי מילרד, מנהל המעבדה הביוכימית במרכז הרפואי זיו מציין כי בשנים האחרונות התקדם תחום המעבדנות והמחקר הדיאגנוסטי רבות, הן מבחינת מיכשור חדיש ומתקדם המשפר ומייעל את התהליכים והן מבחינת שיטות עיבוד הנתונים, דבר אשר יצר צורך בפלטפורמה בה יוכלו העוסקים בתחום להתעדכן בתמורות הרבות וכפועל יוצא מכך לשפר את השירות. "לאחר שזיהינו את הצורך בלמידה והתמקצעות בטכנולוגיות והפיתוחים החדשים ביותר בתחום , פתחנו בשנה שעברה מסורת של כנסים בתחום החידושים בביוכימיה קלינית, התגובות היו נלהבות וזכינו להיענות רבה מכלל העוסקים בתחום, שהגיעו לכנסים והביעו עניין רב בתכנים. כוונתנו להמשיך ולקיים את מסורת הכנסים החשובים האלו בתחום זה גם בעתיד" ציין ד"ר מילרד.

מנהל המרכז הרפואי זיו אל"מ במיל' ד"ר סלמאן זרקא, שגם פתח את הכנס אומר כי גם בתחום המעבדות מקפידים במרכז הרפואי זיו להתעדכן בפיתוחים חדשים ולרכוש עבור הרופאים ואנשי הצוות ציוד ומכשור חדיש ומתקדם, שיאפשרו אבחון מהיר, מדוייק ויעיל של ממצאים שונים, זאת על מנת להעניק לתושבי הצפון את השירות הטוב ביותר שניתן בסמוך לביתם. "מיכשור וציוד מתקדם והתעדכנות בכל שיטות העבודה והאבחון המתקדמות ביותר הינם חיוניים ביותר לא רק בחדר הניתוח או במחלקות השונות, אלא גם במעבדות אשר מהוות את הבסיס לכל אבחנה וקביעת הטיפול שיינתן לחולה. לכן יש חשיבות עליונה למעבדות מתקדמות, רופאי ואנשי צוות מעבדה אשר להם הידע העדכני ביותר. אני מברך את העושים במלאכה על הכנס המוצלח – כל הכבוד" אמר ד"ר זרקא.

ד"ר קובי מילרד, מנהל המעבדהה הביוכימית.