הצלחה גדולה לכנס ה-20 לסוכרת נעורים של המרכז הרפואי זיו

16/12/2015

הכנס ה-20 לסוכרת נעורים, בסימן טכנולוגיות חדשות בתחום הסוכרת, התקיים השבוע ביזמת המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה במרכז הרפואי זיו .לכנס שהוכתר כמוצלח ביותר הגיעו למעלה מ-500 משתתפים - רופאים, חוקרים, אחיות, עובדים סוציאליים, רוקחים, פסיכולוגים, תזונאים, סטודנטים לסיעוד ולרפואה, אנשי מעבדה, אנשי חינוך, ילדים חולי סוכרת ובני משפחתם.
בין המשתתפים בכנס ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון המשמשת גם כיו"ר הועדה לזכויות הילד, ראש העיר צפת אילן שוחט, מנכ"לית האגודה לסוכרת נעורים הגב' מדי יעקובזון, מנכ"ל האגודה הישראלית לסוכרת מר מוטי פרלמוטר ובכירי הרופאים המומחים לסוכרת ואנדוקרינולוגיה מכל רחבי הארץ.

אורח הכבוד , ברנרד בריסולייר - מנהל חטיבה עסקית בקונצרן התרופות ומכשירי הרפואה הבינלאומית "אבוט", הגיע במיוחד לכנס בטיסת בוקר מארה"ב ומשם טס לדובאי. בריסולייר בישר למשתתפים כי מד הסוכר הרציף "פריסטייל ליברה", שהוצג לראשונה בישראל בכנס הסוכרת בזיו, אשתקד-  ישווק בארץ מתחילת שנת 2016, לאחר שקיבל את כל האישורים הנדרשים. מכשיר ה"ליברה" , הנחשב לחדשני ביותר ,מאפשר מדידה של רמת הסוכר בדם ללא צורך בדקירה, על ידי חיישן זעיר בגודל מטבע של 5 שקלים, המוצמד לגב הזרוע במשך 14 ימים ומודד את רמת הסוכר באופן רציף. באמצעות מד הסוכר ניתן לבצע סריקה אלחוטית של החיישן לצורך בירור רמת הסוכר הנוכחית, וכן לצפות בגרפים שונים של רמת הסוכר לאורך זמן. עוד סיפר בריסולייר, כי כעת עובדים בחברת אבוט על פיתוח של אפליקציה לטלפונים סלולריים, אשר תוכל לקרוא את הנתונים בחיישן ולהחליפו בעתיד, וציין כי הוא מקווה כי עד הכנס בשנה הבאה הוא יוכל לבשר כי אפליקציה זו זמינה לשימושם של כלל הסוכרתיים.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו ברך את הבאים וציין כי הכנס הפך למסורת ומידי שנה הצלחתו גדלה, זאת בזכות מנהלת המרכז לסוכרת נעורים ד"ר אורנה דלי-גוטפריד המעניקה טיפול מקצועי לילדים הסוכרתיים ובני משפחתם, באווירה משפחתית ומחבקת. "ראינו בתחילת הכנס סרט מרגש על גיא המתוק, שמתמודד עם מחלת הסוכרת בגבורה ועמו כל משפחתו. כמו גיא, כך עוד מאות ילדים ובני נוער סוכרתיים מגיעים למרכז לסוכרת נעורים המשמש בית חם להם ולבני משפחתם, אשר יודעים, כי בכל שעה, בכל מצב או בעיה יש להם אוזן קשבת וסיוע בהתמודדות עם הסוכרת, מצוות מנוסה, מיומן, רגיש וקשוב לכל צרכיהם. על כך יש לומר לצוות בראשות ד"ר אורנה יישר כח" ציין ד"ר זרקא

יוזמת הכנס ד"ר אורנה דלי-גוטפריד, מנהלת המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה במרכז הרפואי זיו ציינה כי הטכנולוגיה הרפואית לטיפול במחלה כיום מתקדמת ביותר והמרפאה במרכז הרפואי זיו מובילה בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיות חדשות אלו וחשיפתן בארץ. "אני גאה לומר שהיום מגיעים למרכז לסוכרת נעורים בזיו רופאים ואנשי מקצוע נוספים בתחום הסוכרת מכל הארץ על מנת ללמוד על השימוש בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות לטיפול במחלה. במרכז נערכות השקות עולמיות של טכנולוגיות חדישות ומגיעים אליו בכירים בחברות תרופות וציוד רפואי בינלאומיות" אומרת ד"ר דלי-גוטפריד.

המרכז לסוכרת נעורים ואנדוקרינולוגיה במרכז הרפואי זיו, מטפל במאות סוכרתיים מכל רחבי הארץ, המגיעים אליו בזכות הטיפול המתקדם המוצע. הצוות הרב-מקצועי במרפאה מלווה את המשפחות מרגע אבחון המחלה ופועל בגישה מערכתית מתוך הכרה בחשיבות של התגייסות המשפחה כולה להתמודדות מוצלחת עם הקושי. בנוסף להדרכות הקבועות, צוות המרכז מקיים סדנאות למטופלים ובני משפחתם, העוסקות בפן החברתי-רגשי של המחלה, בגיל ההתבגרות, בהתמודדות עם המחלה בתוך המשפחה ובסוגיות נוספות.