המרכז הרפואי זיו, נערך לקראת השלגים והטמפרטורות הנמוכות.

30/12/2015
בעקבות התראות החזאים על מזג אוויר סוער העומד לפקוד את הארץ, ובמיוחד את אזור הגליל ורמת הגולן, נערכים במרכז הרפואי זיו לתפקוד מלא גם בשלג ותנאי מזג אוויר קשים.
במרכז הרפואי זיו מזהירים מפני היפותרמיה, בעיקר בקרב קשישים ותינוקות, וקוראים לנהגים לנסוע בזהירות ולהימנע מנהיגה בתנאי דרך קשים.

ד"ר סלמאן זרקא
, מנהל המרכז הרפואי זיו אומר, כי במרכז הרפואי זיו נערכים לקראת האפשרות של חסימת כבישי הגישה למרכז הרפואי וכי בית החולים נעזר בשרותי חברות המפעילות רכבי שטח בעלי יכולת עבירות בסופות ובשלגים לסיוע בימים של שלג וסופות, בכדי לתת מענה להגעת הצוותים הרפואיים לעבודתם.

עוד אומר ד"ר זרקא, כי במקרה של ירידת שלג מתקיים קשר רציף עם מרכז החירום של עיריית צפת, וכי מבחינת העירייה, כביש הגישה למרכז הרפואי הינו בסדר עדיפות ראשון לפינוי השלג בסיוע פיזור מלח ומפלסות. בנוסף, תוגבר מלאי המזוט לחימום, מלאי החמצן ומלאי התרופות והמזון, במידה והגישה למרכז הרפואי לא תתאפשר.
חדר המיון במרכז הרפואי זיו נערך לקבלת חולים עם מכות קור והיפותרמיה, ולצורך כך תוגבר מלאי עירויי הנוזלים החמים ומלאי שמיכות החימום לגוף.
רופאי המרכז הרפואי זיו בצפת מזהירים מפני סכנות הקור ומזכירים, כי על הורים, בני משפחה של קשישים ומטפלות, לגלות ערנות מוגברת לתופעת ההיפותרמיה ולהקפיד ולשמור על טמפרטורה מתאימה בבית ועל לבוש מתאים בחוץ. היפותרמיה הינה תופעה שכיחה בחודשי החורף ומדי שנה נפגעים בארץ מקור קשישים ותינוקות, כאשר פגיעות חמורות מסתיימות לעיתים במוות.
עוד מזכירים ומדגישים רופאי המרכז הרפואי זיו, כי בשל תנאי הראות הלקויים והכביש החלק, ישנו סיכון גבוה לאבד את השליטה על הרכב ולהיקלע לתאונת דרכים, לכן יש להקפיד על נהיגה בזהירות מרבית תוך הקפדה מלאה על כללי הנהיגה בחורף, ומומלץ שלא לבצע נסיעות שאינן הכרחיות.