פרס המועצה המדעית על עבודת מחקר מצטיינת במדעי היסוד לד"ר לאוניד לוסין ממחלקת הרדמה במרכז הרפואי זיו

20/1/2016

כבוד למחלקת הרדמה במרכז הרפואי זיו – עבודת מחקר של ד"ר לאוניד לוסין זיכתה אותו בפרס המועצה המדעית על עבודת מחקר מצטיינת במדעי היסוד. את הפרס העניקו לד"ר לוסין יושב ראש ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י), ד"ר ליאוניד אידלמן, ופרופ' יורם שפירא, יו"ר המועצה המדעית, בטקס חגיגי. בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "עבודת המחקר מציגה חידוש בטכנולוגיה להפרדת תאים עובריים שיוכל לשמש בעתיד לאבחון טרום לידתי של מצבים חולניים".
בטקס השתתפו חברי ועדת הפרס שבחרה את הזוכים: פרופ' ענתבי אייל, פרופ' הווארד עמיטל ופרופ' יהודה שינפלד, זוכי הפרס, מנחי המחקרים, מנהלי מחלקות, מנהלי בתי חולים, יו"ר ועדות ההתמחות של הזוכים, חברי ועדת מדעי היסוד אשר המליצו על העבודות שזכו וכן חברי נשיאות המועצה המדעית ומזכירות הר"י.

את עבודת המחקר הזוכה ערך ד"ר לוסין במעבדת המחקר במרכז הרפואי זיו בהנחיית  ד"ר מחמוד אבו אלהיג'א, והיא עוסקת בנושא "פיתוח שיטה חדשנית להפרדת תאי דם אדומים עובריים מגורענים מדם נשים בהריון בגרדינט צפיפות בשילוב עם טכנולוגית ה- CEP לשימושים עתידיים לאבחון טרום לידתי לא פולשני".

ד"ר אלכסנדר איזקסון, מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי זיו, ברך את ד"ר לוסין וציין כי מחקר הינו חלק חשוב מפעילות המחלקה. "מחלקת הרדמה במרכז הרפואי זיו עוסקת באופן קבוע גם במחקר ובהוראת סטודנטים מהפקולטה לרפואה בצפת. על אף מצוקת כוח האדם, המחקרים הינם חלק חשוב בפעילות המחלקה וקידומה, ואנו מקדמים פעילות מחקרית במדעי היסוד. הענקת הפרס החשוב לד"ר לוסין מעידה על איכות על מחקרו החדשני ומביאה כבוד רב למחלקה" ציין ד"ר איזקסון.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, שיבח את ד"ר לוסין וצוות מחלקת הרדמה וציין כי המרכז הרפואי זיו מעודד ומקדם פעילות אקדמית מתוך שאיפה למקצועיות, מצוינות ולשיפור השירות הרפואי לרווחת תושבי הצפון. "מרגש לחשוב כי עבודת מחקר שהחלה במרכז הרפואי זיו יתכן ותיתן בעתיד מענה למטופלים בכל הארץ וברחבי העולם. זוהי תעודת כבוד למחלקת הרדמה ולמרכז הרפואי זיו כולו" אמר ד"ר זרקא.


דר' לאוניד לוסין ממחלקת הרדמה במרכז הרפואי זיו עם דר' לאוניד אידלמן יור הסתדרות הרופאים בישראל במעמד קבלת פרס המועצה המדעית