הצלחה גדולה לקליניקת זיו ווקר במרכז הרפואי זיו ביום עיון בנושא הטיפול בילדים עם שיתוק מוחי בדרגת תפקוד נמוכה, שהתקיים בבית הספר לחינוך מיוחד "קרן אור" בירושלים

17/2/2016

הצלחה גדולה לקליניקת זיו ווקר במרכז הרפואי זיו ביום עיון בנושא הטיפול בילדים עם שיתוק מוחי בדרגת תפקוד נמוכה, שהתקיים בבית הספר לחינוך מיוחד "קרן אור" בירושלים, אליו הגיעו למעלה מ – 100 פיזיותרפיסטים התפתחותיים מכל רחבי הארץ.
בכנס הציגה ארנה צוק, פיזיותרפיסטית אחראית קליניקת זיו ווקר, מכשיר ייחודי וחדשני ראשון מסוגו בישראל,  "אינו-ווק פרו" (INNOWALK PRO), המאפשר התנסות ותרגול תנועות צעידה במנח עמידה זקוף ובנשיאת משקל על הרגליים, לילדים עם מגבלות תנועה חמורות, שאינם מסוגלים לחוות ולתרגל תנועות הליכה בדרך אחרת.
קליניקת זיו ווקר במרכז הרפואי זיו הינה המוסד היחיד בארץ המוסמך להתאמת מכשירי "אינו-ווק" לילדים עם הפרעות תנועה חמורות, המיובאים על ידי המרכז הרפואי זיו מנורבגיה. צוות קליניקת זיו-ווקר עבר הכשרה מיוחדת להפעלת המכשיר והתאמתו לילדים לשם תרגול, על ידי הפיזיותרפיסטית הראשית של חברת "Made For Movement" המייצרת את המכשיר, שהגיעה לארץ מנורבגיה למספר ימים לשם כך.

ארנה צוק, פיזיותרפיסטית אחראית קליניקת זיו ווקר אומרת: "אנו גאים להיות צוות מוביל בארץ בהטמעת מכשירי אימון והליכה לילדים עם מגבלות תנועה קשות. בקליניקה מגוון מכשירים טיפוליים המותאמים אישית על פי צרכי המטופלים על ידי צוות הקליניקה. מכשיר ה'אינו-ווק' הינו החדיש ביותר וצוות קליניקת זיו ווקר הינו היחיד בארץ המוסמך להתאימו. בעקבות רכישתם של שני מכשירי 'אינו ווק פרו' ראשונים בארץ, על ידי שני מוסדות חינוך מיוחד בירושלים, הוזמנו להציג את המכשיר ביום עיון ארצי שאורגן על ידם ויוחד לנושא הטיפול בילדים עם שיתוק מוחי בדרגת תפקוד נמוכה. התגובות מקהל המשתתפים היו חיוביות והמכשיר עורר התעניינות מרובה בקרב אנשי המקצוע" ציינה צוק.

קליניקת זיו ווקר- בשביל ההליכה, פועלת במרכז הרפואי זיו משנת 2000, מטרת הקליניקה הינה לאפשר תנועה וניידות לילדים עם מגבלות מוטוריות משמעותיות. בקליניקה פועל צוות מוסמך של פיזיותרפיסטיות התפתחותיות בעלות ניסיון בשיקום ילדים.
בקליניקה מספר סוגי מכשירים המתאימים לטיפול בילדים:  NF WALKER, HART WALKER, INNOWALK PRO ו- INNOWAK. המכשירים הינם מודולריים וניתנים לשינוי בהתאם לקצב הגדילה וליכולות המשתנות של הילד, כאשר הצוות מתאים לכל ילד באופן אישי מכשיר שיקום, אימון וניידות בהתאם למצבו ומבצע מעקב תקופתי על התקדמותו.