אות הוקרה מהקרן לניצולי שואה לצוות 'בית חולים מצטיין', הוענק לשירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו

23/3/2016


בטקס מרגש ב"יד ושם" בירושלים הוענק לשירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו אות הוקרה על הצטיינות בעשייה למען ניצולי שואה מאושפזים.
האות הוענק לצוות השירות לעבודה סוציאלית על ידי בתיה רפפורט, ראש ועדת ההיגוי של הקרן לניצולי שואה, אשר על פי נתוניהם העדכניים נמצא כי באופן יחסי לכל בתי החולים בארץ, צוות השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו איתר וטיפל במספר הרב ביותר של ניצולי שואה מאושפזים.

על פי נתוני הקרן לניצולי שואה, בשנת 2015 אותרו וטופלו על ידי השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו 300 ניצולי שואה. כאמור, מדובר על המספר הרב ביותר באופן יחסי לכלל בתי החולים בישראל. יתרה מזאת, נתוני הקרן מראים באופן מובהק, כי לא רק שצוות השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו איתר וטיפל בניצולי שואה רבים מאד, אלא שגם מיצוי זכויותיהם היה המיטבי יחסית לשאר בתי החולים בארץ.

יניב בן שושן, מנהל השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו, אומר כי צוות השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי זיו רואה בטיפול המסור בניצולי השואה שליחות ומשקיע את מירב המאמצים באיתורם וסיוע בכל צרכיהם. "בתור עובד סוציאלי, בן דור שני לניצול שואה מצרפת, אני גאה בכך שכל צוות השירות לעבודה סוציאלית מחויב לסיוע לניצולי השואה שעדיין חיים בינינו. זו עשייה סיזיפית, לאורך כל השנה, הן מול המאושפז ניצול השואה ומשפחתו, הן מול משרדי ממשלה שונים והביטוח הלאומי והן מול מחלקות הרווחה בישובים השונים וחברות סיעוד שונות. הצוות למד ומכיר את מגוון הזכויות העומדות היום לזכות ניצולי השואה, ואנו פועלים מידי יום למען השגת מירב הזכויות עבורם, לעיתים גם בפעולות לפנים משורת הדין." ציין בן שושן.