המרכז הרפואי זיו בכנס הריון ולידה בקרית שמונה

26/10/2017

האחות המיילדת, נחמה פלטיאל, מהמרכז הרפואי זיו בצפת, הרצתה על לידה טבעית בכנס היריון ולידה שנערך בקריית שמונה, כחלק משיתוף פעולה מבורך בין המרכז הרפואי זיו, קופת חולים כללית, מתנ"ס ארתור פוקס, מרכז צעירים בקריית שמונה, נשים מובילות באזור וגופים משפיעים מהגליל העליון.

פלטיאל אמרה שהתכנים של הכנס היו מאוד איכותיים ומעשירים והמשתתפות גילו עניין רב בנושאים המדוברים. "האירוע היה אינטראקטיבי, הנשים שאלו שאלות מאוד ממוקדות וענייניות וביקשו לשמוע על האפשרויות העומדות לרשותן במהלך הלידה ואחריה במרכז הרפואי זיו. תיארתי להן מהי לידה טבעית, שהיא למעשה לידה עם מינימום התערבות רפואית. שוחחתי על חשיבות ההקשבה לגוף ולנפש במהלך הלידה ונתתי טיפים להעצמת החוויה ולהצלחתה, ביניהם: כיצד מתמודדים עם הצירים באמצעות שימוש במים, מגע עור לעור, נשימות, תנועת גוף וכו'. רבות ביקשו לשמוע אם יש במחלקת היולדות בזיו אופציה לביות מלא ואפס הפרדה של היולדת מהתינוק לאחר הלידה וסיפרתי להן שבזיו מאוד קשובים לצרכיה ורצונותיה של היולדת ותומכים באפס הפרדה, אם זהו אכן רצונה", אמרה פלטיאל.

במרכז הרפואי זיו, שני חדרים מעוצבים ומרווחים ללידה טבעית, בהם מיטה מתכווננת, מוניטור אלחוטי חדיש חסין למים, ג'קוזי רחב ושלל עזרים להקלה על כאבים כגון: כדור פיזיו, חבל טרזן, סולם שוודי, כריות לשינוי התנוחה בזמן צירים ושמנים לעיסוי. היולדת יכולה לבחור בכל צורת לידה המתאימה לה, וכן לקשט את החדר או להאזין למוסיקה בזמן הלידה. בחדרי הלידה בזיו בראשותו של ד"ר ענבר בן שחר מעדכנים ומוסיפים כל הזמן שירותים מתקדמים, משדרגים את המערך התומך ביולדות, בתינוקות ובבני המשפחה, וממשיכים לקלוט רופאים מומחים בתחומים שונים למחלקה.

במהלך הכנס נערכו הרצאות מגוונות וניתנה אפשרות להתייעץ עם מומחים מתחומים שונים הקשורים להיריון ולידה. בנוסף, הועמדו דוכנים עם מוצרים ליולדת, לתינוק ולמשפחה וחולקו מתנות, פרסים וכיבוד