לא יולדת בלי בעלי!

14/8/2013

מוקדם מהמתוכנן, בשבוע ה-37 להריונה, בעת ששהתה סוזאן מילאוי מעכו בביתה, חשה לפתע בירידת מים ובמקביל החלו גם צירי לידה חזקים.

דווקא אז - שהה בעלה, ד"ר עזמי מילאוי, רופא ילדים במחלקת יילודים במרכז הרפואי זיו, במשמרת לילה.
למרות הצירים העזים התקשרה סוזאן והזמינה אמבולנס ובכדי שבעלה יהיה איתה בלידה, התעקשה בניגוד להמלצת הצוות הרפואי באמבולנס, לנסוע כל הדרך עד למרכז הרפואי זיו בצפת ולא לבית החולים הקרוב.
ד"ר מילאוי הנרגש, שדאג לרעייתו, פגש את האמבולנס בפתח המרכז הרפואי זיו והוביל את אשתו סוזאן בדחיפות לחדר הלידה מאחר והלידה כבר החלה. שם הניח לצוותו לטפל בלידה עצמה והוא נותר לצד רעייתו סוזאן בתפקיד הבעל המסור והאוהב. ואכן- תוך דקות ספורות הגיחה לאוויר העולם תינוקת יפיפייה במשקל 2960 גרם.
רק לאחר שהושלמה הלידה, החל ד"ר מילאוי הנרגש למלא את תפקידו בתור רופא במחלקת היילודים וערך לבתו התינוקת החדשה, לוסין שמה, את סדרת הבדיקות אשר עובר כל רך נולד.

ד"ר מילאוי מספר: "בסביבות השעה 22:30, בזמן שהייתי במשמרת במחלקת יילודים, התקשרה אשתי סוזאן ואמרה שהלידה כנראה תהיה מוקדם מהצפוי מאחר והייתה לה ירידת מים, התאריך המשוער ללידה היה ה-20.8 כך שזה הגיע לנו קצת בהפתעה. סוזאן לא רצתה ללדת בלעדי, אך אני רופא ולא יכולתי לעזוב משמרת. סוזאן לא ויתרה והזמינה אמבולנס למרכז הרפואי זיו. למזלי הייתה משמרת שקטה יחסית וכאשר האמבולנס הגיע התאפשר לי ללוות את הלידה כמו כל הבעלים שמלווים את נשותיהם. לשמחתי, ערכתי את הבדיקות הרפואיות לתינוקת החדשה, החמודה והבריאה שלנו. היא יפה כמו אמה ושתי אחיותיה ואני מאחל לה ולנו חיים של שמחה ואושר" אמר ד"ר מילאוי.

עוד מוסיף ד"ר מילאוי, כי לא חשש לשלומה של אשתו עקב הנסיעה הארוכה עד לצפת משום שהוא סומך על הפרמדיקים של מד"א ובטוח ביכולותיהם. "לידה לוקחת זמן וידעתי שאשתי נתונה בידיים טובות ואחראיות. היה לה חשוב שאהיה לצידה ונתתי לה את הביטחון לכל אורך הדרך בטלפון וכשהגיע לבית החולים" אמר ד"ר מילאוי.
לוסין הינה בתם השלישית של סוזאן וד"ר עזמי מילאוי, אחות לרזאן בת ה-7 ויארה בת ה-½5.

צוות המרכז הרפואי זיו איחל לד"ר מילאוי ורעייתו מזל טוב!