קורס הכנה ללידה של המרכז הרפואי זיו נפתח במשגב

22/1/2015

הקורס מורכב משלושה מפגשים בני שעתיים כל אחד ויכלול תכנים מגוונים והסברים מפורטים על פיזיולוגיה ואנטומיה של היולדת, שינוים גופנים במהלך ההיריון, שלבי הלידה השונים ותהליך הלידה, חשיבות ההכנה ללידה, שיטות שונות להתמודדות עם הכאב, אפשרויות לשיכוך כאבים, תזונה בהריון ולאחר הלידה, חשיבות ההנקה וטיפים להנקה מוצלחת ועוד. כמו כן יתקיים סיור בחדר לידה ובמחלקות ובניית תכנית לידה.

סוהילה גאנם, מיילדת בכירה בחדרי הלידה במרכז הרפואי זיו ומרכזת קורס ההכנה ללידה אומרת: "יש חשיבות רבה, במיוחד לנשים אשר להן זוהי הלידה הראשונה, ללמוד על תהליך הלידה ולהכיר את בית היולדות בו הן מתכננות ללדת ולהפוך את הלידה לחוויה חיובית וטובה מתוך הבנת התהליך כולו. אנו מזמינים את כל נשות האזור שנמצאות בהריון להירשם ולהגיע לקורס.הבנה של שלבי ותהליך הלידה חשובה להתמודדות עם החששות הנלווים ללידה, במיוחד לנשים שלהן זה ההיריון הראשון. כמו כן, הכוונה הינה לאפשר ליולדת היכרות עם האופציות השונות העומדות בפניה , לתכנן את הלידה כפי שהייתה רוצה, לדעת מהם כלל התהליכים הצפויים להתרחש במהלך הלידה ואילו אמצעים יכולים לסייע לה בכל אחד משלבי הלידה השונים" אומרת גאנם.

עוד היא מציינת, כי הקורס מאפשר ליולדות להכיר את מחלקת היולדות וצוות חדרי הלידה שילווה אותן באחד מהאירועים המשמעותיים ביותר בחייהן. "היכרות עם חדרי הלידה והצוות תורמת רבות להרגשת הביטחון של היולדת והיא מומלצת גם לנשים שזו אינם לידתם הראשונה. את קורס ההכנה ללידה מומלץ לעבור החל מהשבוע ה- 28 להריון, כאשר נמצאים כבר בשליש האחרון ללידה ולהגיע יחד עם בן הזוג על מנת לדעת טוב יותר, מה צפוי בלידה וכיצד להתמודד עם התהליך באופן חיובי וטוב מתוך הבנתו של התהליך כולו " אומרת גאנם.

הקורס יתקיים ביום ג' בין השעות 18:30-20:30, בחדר הדיונים של קופ"ח כללית, מול מבני המועצה .
לפרטים נוספים ולהרשמה : משרדי חוגי העשרה, מרכז קהילתי משגב-04-9902323/8