משכב לידה

תקבלי הדרכה פרטנית על השינויים החלים בגופך מרגע הלידה ועד שישה שבועות לאחריה. נושאי ההדרכה יותאמו לסוג הלידה שעברת ולצרכייך הייחודיים. ההדרכה עוסקת בנושאים כמו דימום, כאבים, תזונה, טיפול בפצע ניתוח, טחורים, מניעת זיהומים, פעילות מעיים, תוספת ברזל, שינויים במצבי הרוח, זוגיות וחזרה לשגרה.

הקלה על כאב - הכאב נמדד בערכים הנעים בין 1 ל-10. בהתאם לעוצמת הכאב יותאם לך תכשיר מתאים. חשוב מאד: עליך לדווח לרופא על רגישות לתרופות, אם יש לך כזו.

חיזוק שרירי רצפת האגן - תקבלי תמיכה והדרכה בתוכנית תרגילים, שתסייע לך לתרגל את שריריך ולמנוע בעיות עתידיות כמו דליפת שתן או צניחת רחם ושלפוחית שתן. בזמן ההריון הגוף עובר שינויים הורמונאליים הגורמים להרפיה של רצועות ושרירים ולעומס רב על מפרקי הגב, האגן, הבטן והירכיים. במהלך הלידה נגרמים נזקים לרקמות הרכות באגן, וחזרה נכונה לפעילות תקטין את הנזקים ותמנע את החמרת התופעות הללו לאורך החיים.

מניעת אנמיה לאחר הלידה וטיפול בה - אנמיה היא תופעה שכיחה, המופיעה אצל נשים רבות בשל איבוד הדם בלידה. אם היא אינה זוכה לטיפול הולם תיתכן פגיעה באיכות החיים וביכולתך לטפל בעצמך ובתינוקך. במחלקה תקבלי הדרכה פרטנית על ידי הצוות הסיעודי, שתכלול הסבר על נטילת כדורי ברזל ומידע על ברזל ממקור צמחי ומהחי, וכן הנחיות נוספות לחזרה לפעילות יומיומית ולזיהוי סימני החמרה של האנמיה.