היחידה לטיפול נמרץ

הנהלה

תיאור המחלקה
מידע שימושי
מידע להורים
מידע נוסף
מבקרים מספרים

 הנהלה


מנהל היחידה: ד"ר יורי וינר

 

רופא בכיר:ד"ר מרדכי זאב עיני
רופאת תחומי: ד"ר סבטלנה טטרנקו
אחות אחראית :ענבל וקרט
אחיות:
שני גור
רבקה נגר
מריה עטיה
פאני לוי
נירית מרגולין
חאלד זנגריה
אולג בוגומולני
אולגה בונצוקוב.

 

 
 תיאור המחלקה


היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים "זיו" מטפלת בילדים ובוגרים מגיל ילוד ועד 25 שנים , הסובלים ממחלות/ מצבים מסכני חיים כמו: ילדים החולים במחלות כרוניות ,

כוויות ,מומים מולדים אי ספיקה נשימתית זיהומים קשים צנטורי לב ,תאונות / פיגועים הזקוקים לסיוע נשימתי ניטור רציף ומעקב אחר סימני חיים. 

צוות היחידה לטיפול נמרץ עומד בכוננות קבועה 24 שעות ביממה להחייאת ילדים בבית החולים. 

ביחידה מתבצעות פעולות כואבות תחת סדציה / הרדמה כגון ברונכוסקופיות אבחנתיות וטיפוליות. 

הרופאים ביחידה הנם מומחים ברפואת ילדים ובטיפול נמרץ בילדים . 

צוות האחיות הן מוסמכות בעלות התמחות בטיפול נמרץ ילדים ,ועוברות הכשרות נוספות במצבים מסכני חיים בילדים. 

צוותים נוספים המעורבים בטיפול הם: פיזיותרפיסטים, דיאטנית ,מרפאה בעיסוק , מרפאה באומנות ועובדת סוציאלית המיומנת במצבי דחק וטראומה ומספקת לילד ומשפחתו תמיכה ומענה לצורכיהם

המיוחדים בעת אשפוז ביחידה. 

החזון שלנו: "אנו מתחייבים לשאוף למצוינות ולספק טיפול רפואי וסיעודי מקצועי איכותי ומתקדם ,תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות לצורכי אבחון טיפול ומחקר המעוגנות בידע מסירות חמלה ואנושיות. 

אנו מתחייבים לקדם את בריאות מטופלנו תוך שמירה על כבודם פרטיותם ובטחנם ולספק מענה לצרכיהם הרפואיים המהווים גשר בין עמים תרבויות ודתות ,ומסייעים בבניית חברה בריאה יותר. אנו מתחייבים לחנך דור חדש של אנשי סיעוד ורפואה מצוינים המציבים את החולה במרכז ,ויוצרים אוירה תומכת החלמה 

קבלה ליחידה: 
היחידה לטיפול נמרץ היא מקום רועש, בגלל המוניטורים ושאר המכשירים המצפצפים ומתריעים לעתים קרובות.

בהגיעכם ליחידה תקבל אתכם האחות המטפלת בילדכם. בשלב הקבלה תתבקשו להמתין בחוץ כדי שנוכל לבדוק את הילד ולחברו למכשור הרפואי הנחוץ. לאחר קבלתו תוכלו להיכנס ליחידה ולשמוע מאחות, או מרופא הסבר על מצבו.

מבנה היחידה:
צוות האחיות עומד לשירותכם בכל שעות היממה ואתם מוזמנים לפנות לאחות המופקדת על ילדכם בכל שאלה. ביחידה שתי עמדות טיפול. אחות אחת מופקדת על הילדים וכך יש באפשרותנו לספק לכל מטופל תשומת לב מרבית וטיפול אינטנסיבי.

סביבת הילד ביחידה לטיפול נמרץ:
בגלל המכשור הרב, ומסיבות נוספות, לא תמיד ניתן להלבישם. אנו דואגים לחום גופם על ידי חימום חיצוני ועוקבים אחריו באופן רצוף.

ביקורי רופאים
רופאי היחידה נמצאים בין השעות 16:00-08:00.

רופא תורן נמצא משעה 16:00 עד ל-08:00 שלמחרת.

משעה 08:00 עובר הצוות עם תורן הלילה ומתעדכן במצב הילד. בשלב זה מתבקשים ההורים להמתין מחוץ ליחידה, כדי לכבד את פרטיותן של כל המשפחות.

החל משעה 09:00 ייבדק ילדכם על ידי רופא היחידה.

ביקור רופאים עם הרופא הבכיר ייערך משעה 11:00. מידע מפורט על מצב הילד יינתן להורים על ידי הרופא הבכיר לאחר ביקור זה. תוכלו לשוחח עם רופא בכל יום ולהתעדכן במצב הילד.

במקרה של שינויים קריטיים במצבו תוכלו לדבר עם הרופא בתכיפות רבה יותר.

בשעות הערב והלילה ניתן לקבל מידע מהרופא התורן.

ביקור הורים אינו אפשרי בעת ישיבת הבוקר של הרופאים - בין השעות 10:00-08:00, ובשעות החלפת משמרות.

צוות האחיות מתחלף בשעות: 07:30-07:00, 15:00-14:30, 23:30-23:00.

בנוסף, אנו עשויים לבקש מההורים לצאת זמנית מהיחידה במקרים מיוחדים.

ביקור הורים: 
אנו מאמינים שהשהייה ליד הילד תורמת להחלמתו, ולכן אנו מבקשים שאחד מההורים, או אדם קרוב ישהה לידו בתקופת אשפוזו. עם זאת חשוב לזכור כי ריבוי מבקרים מפריע לילד החולה ובמקרים מסוימים עלול לסכן את בריאותו. ריבוי מבקרים מקשה גם על עבודת הצוות.

ביקור משפחות: 
אנחנו משתדלים לאפשר לשני ההורים לשהות ליד מיטת ילדם זמן רב ככל האפשר. עם זאת, בשל אופייה המיוחד של היחידה ומורכבות הטיפול לא נוכל לאפשר זאת במשך כל שעות היממה.

מספר כללים למניעת זיהומים המסכנים את הילד:

  • חובה לרחוץ ידיים לפני הכניסה ליחידה וביציאה ממנה.
  • ליד מיטת הילד לא ישהו יותר משני מלווים ביחד, כולל הורים.
  • אין להכניס ציוד אישי, כולל תיקים, עיתונים או מעילים, ליחידה.
  • מפתח לארונות ההורים תוכלו לקבל מהאחות המטפלת.
  • אין להכניס ילדים קטנים ליחידה. אחיו של הילד המאושפז יוכלו להיכנס בתיאום עם הצוות המטפל.
  • אין להסתובב בין מיטות הילדים המאושפזים. הורי הילד והמבקרים ישהו ליד מיטת ילדם בלבד.
  • חל איסור מוחלט על שימוש בטלפונים ניידים בתוך היחידה.

אנא הבהירו למשפחתכם את כללי ההתנהגות ביחידה.

 

 
 מידע שימושי

 

מיקום: 

היחידה ממוקמת בקומת הכניסה של בית החולים לילדים.

מס' טלפון של היחידה 04-6828907 

מס' פקס 04-6828647 

  

 
 מידע להורים


הורים יקרים,

ילדכם אושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, ואתם מתמודדים עם חוויה קשה במיוחד.

אנו, אנשי הצוות הרפואי והסיעודי ביחידה, מחויבים למתן טיפול מקצוע ואיכותי לילדכם ולכם. נעשה ככל שנוכל להיענות לצרכיכם ולהקל עליכם את ההתמודדות עם השהות בבית החולים.

מנהל היחידה הוא ד"ר יורי וינר. האחות האחראית למחלקת הילדים וליחידת הטיפול הנמרץ בילדים היא ריקי סופר.

צוות המחלקה מעוניין להקל על תהליך הקליטה של ילדכם ביחידה ועל הסתגלותו אליה. לימי האשפוז הראשונים עשויות להתלוות תחושות כמו מצוקה, חרדה, כעס, אשמה, חוסר אונים ועוד – כולן אפשריות ולגיטימיות. ייתכן גם שתגובתכם שלכם תהיה שונה מזו של בן או בת זוגכם או של בני משפחה אחרים - אנו נקבל זאת בהבנה ונכבד את תחושותיו של כל אחד מכם.

קשה לראות את ילדכם מחובר למכשור רב או שוכב לעיתים ללא תגובה. עם זאת, שהותכם לצדו עוזרת להחלמתו, ואנו זקוקים לכם כשותפים מלאים בטיפול בו. מאחר שקשה לאדם אחד לעשות זאת לבד, אנו ממליצים מאד שתגייסו חברים ובני משפחה המוכרים לילד, שאיתם ניתן יהיה להתחלק במשמרות. זכרו כי הילד זקוק להורים חזקים ובריאים.

בנוסף לצוות הרופאים והאחיות יש ביחידה עובדת סוציאלית, היכולה לתמוך, לייעץ ולסייע לכם בהתמודדות. ניתן להתייעץ איתה גם בשאלות על אחיו של הילד, על לחץ במקום העבודה ועוד.

משפחות יקרות, לילד המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ יש ימים טובים וימים טובים-פחות. אנו עושים כמיטב יכולתנו לשמור עליו ולתת לו את הטיפול הטוב ביותר. אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה ופנייה, ומאחלים לילדכם החלמה מלאה ומהירה.

שאלות שכיחות של הורים:

האם ניתן לדבר עם הילד החולה? 
לרוב ניתן ואף מומלץ לדבר עמו, להקריא לו סיפורים ולהשמיע לו מוזיקה. ילדכם זקוק למילות העידוד, האהבה וההרגעה שלכם. עם זאת, במקרים מסוימים תונחו שלא לעשות זאת, כי הילד זקוק למנוחה מוחלטת.

האם הילד שומע? 
בהחלט כן. למרות שלעתים קרובות הוא מונשם ומורדם, הוא שומע אך אינו יכול להגיב או לדבר. לכן, חשוב לשמור על קשר מילולי נעים של אדם מוכר, או של מוזיקה אהובה.

האם ניתן לגעת בילד?
בהחלט כן. ילדכם זקוק לכם כעת יותר מתמיד למגע ידכם ולחיבוקכם, לתחושה שאתם נמצאים עמו שם. מגע עשוי לסייע רבות בהרגעת הילד ובהענקת תחושה של ביטחון. במקרים מסוימים תונחו שלא לעשות זאת, כי הילד זקוק למנוחה מוחלטת.

איך נקבל מידע על מצב הילד? 
מנהל היחידה ימסור לכם מידע על מצב הילד בשעות הבוקר וגם בין השעות 14:00-13:00. ניתן לקבוע עמו פגישה דרך מזכירות המחלקה, חנה ומירי. בשיחה תהיה נוכחת גם האחות המטפלת בילד. המידע יימסר להורים בלבד או לנציג קבוע של המשפחה, בתיאום עם ההורים. כל בקשה לשיחה נוספת עם הרופא או עם הצוות הרב-מקצועי תיענה ברצון, בתיאום עם האחות המטפלת בילד.

האם אפשר להביא לילד ציוד מהבית?
ככלל יש להתייעץ עם הצוות המטפל בנוגע להבאת ציוד מהבית. בדרך כלל ניתן להביא לו שמיכה מוכרת, בקבוק שאליו הוא רגיל או צעצוע אחד האהוב עליו.

כשאנו אומרים ש"אנו עושים כל שביכולתנו" –מהי כוונתנו?
אנו מתכוונים לכך שהצוות המטפל עושה כל שביכולתו להביא להחלמתו המהירה של הילד. לשם כך הוא משתמש בתרופות, במכשור ובאמצעים המתקדמים ביותר העומדים לרשותו.

השחרור מהיחידה:
ברגע שמצב ילדכם ישתפר ויתייצב, והוא לא יזדקק עוד למעקב רצוף ולניטור קפדני, הוא יעבור להמשך טיפול ומעקב במחלקת הילדים.

הסביבה הטיפולית במחלקה שונה: פחות רועש שם, והילד בדרך כלל אינו מחובר למכשירים רבים כמו ביחידה לטיפול נמרץ. בנוסף לכך, במחלקה ההורים הם המטפלים העיקריים בילד, ולכן על אחד מהם להימצא שם תמיד.

לקראת השחרור מהיחידה לטיפול נמרץ תקבלו מצוות האחיות מידע על המשך הטיפול במחלקה, ועל האופן שבו תוכלו להיות שותפים פעילים בטיפול בילדכם.

שירותים נוספים לרשות ההורים:

בית הכנסת ממוקם בקומת הכניסה. שעות התפילה: שחרית; מנחה: 13:00; ערבית: בהתאם לשעת שקיעת החמה.

קפטריה כשרה ממוקמת בקומת הכניסה. שעות הפתיחה הן 21:00-07:00 וביום ו' 13:00-07:00.

בחדר האוכל שבקומת הקרקע אפשר לקבל ארוחת צהריים במחיר מיוחד להורים הגרים במרחק רב מהמרכז הרפואי. אנא תאמו זאת עם מזכירות המחלקה.

כספומט נמצא בקומת הכניסה, בצמוד לקפטריה.

"יד שרה" - במרכז הרפואי יש סניף של ארגון יד שרה, בקומת הקרקע. ניתן לשאול בו ציוד רפואי. הפתיחה בימי א'-ה' בשעות 12:00-10:00. בימי שיש וערבי חג הסניף סגור.  

 
  מידע נוסף

 

 
  מבקרים מספרים