היחידה לרפואה דחופה ילדים

 הנהלה

ד"ר קרופיק דנה, מנהלת היחידה

 

 צוות

אוחנה אורית, אחות אחראית

צוות סיעודי:
גב' מועלם סמר
גב' מאגדה יעקוב
מר קוזאי נתן
גב' רוקח אורית
גב' ליצ'י יהודית
גב' עיסא הייבא
גב' כהן רחל
גב' נעמה רוזנפלד

נאמנת זיהומים: גב' רוקח אורית
נאמנת איכות ובטיחות:  גב' מאגדה יעקוב
נאמנת ניהול סיכונים:  גב' מועלם סמר
נאמנת כאב:  גב' ליצ'י יהודית
נאמן תרופות: מר נתן קוזאי
נאמת פצעים: גב' עיסא הייבא

 תיאור יחידה

היחידה לרפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי "זיו", פועלת 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה ומשרתת את אוכלוסיית הילדים בגילאי 0-18 שנים באזור הגליל העליון ואת אוכלוסיות המבקרים והמטיילים הרבים הפוקדים את האזור. היחידה מעניקה טיפול רפואי ראשוני ויעיל לקשת רחבה של בעיות רפואיות בתינוקות, ילדים ובני נוער החל מפציעות, כוויות, והרעלות, דרך מחלות ילדים שכיחות כגון מחלות זיהומיות ובעיות בדרכי הנשימה, וכלה במקרים רפואיים מורכבים, מצבי חירום ומצבים מסכני חיים.

צוות היחידה מקצועי ומיומן בטיפול בתינוקות וילדים. סדר הקדימות בטיפול נקבע על פי חומרת המחלה, כאשר המטרה היא מתן מענה ראשוני לכל תינוק או ילד, הנזקקים לטיפול רפואי מיידי, בראש ובראשונה לחולים קשים או לא יציבים. בעת הצורך, נעזר הצוות בבדיקות אבחון, דימות והתייעצות עם קשת רחבה של מומחים בתת מקצועות כדוגמת: כירורגיה, אורתופדיה, אף-אוזן-גרון, פה ולסת, עיניים, אורולוגיה ובריאות הנפש.

היחידה לרפואה דחופה ילדים חרטה על דגלה מתן שירות רפואי מקצועי, כמקובל במקומות המובילים בעולם, תוך תודעת שירות ושימת צרכי הילד ומשפחתו במרכז. הגישה הטיפולית נקבעת בשיתוף פעולה מלא עם ההורים ובהתאם לגיל המטופל וסוג הפעולה הנדרשת. צוות היחידה, רפואי כסיעודי, שואף להעניק לילדים טיפול תוך כדי הפחתת כאב וחרדה באופן המותאם אישית לכל ילד, תוך כדי שמירה על בטיחותו.

תהליך הקבלה במיון 
 רישום בקבלה (בצמוד למיון הכללי)
 בדיקה ע"י אחות וקביעת סדר קדימויות בטיפול
 בדיקה ראשונית ע"י רופא
 בעת הצורך, טיפול ראשוני
 בעת הצורך, הרחבת הברור ( בדיקות מעבדה, הדמייה או ייעוץ)
 סיכום המקרה ע"י הרופא, החלטה על אשפוז /שחרור
 הדרכה להורים

ביקור דחוף בבית החולים אינו חוויה נעימה לילד ולמשפחתו. צוות היחידה לרפואה דחופה ילדים עושה כל מאמץ על מנת להקל את שהותכם ולטפל בכם ביעילות וברגישות הנדרשת.
סבלנות, שיתוף פעולה והתחשבות בהנחיות הצוות יסייעו לצוות להעניק לכל אחד את הטיפול המקיף והטוב ביותר