סיפורם של בני משפחת חזן

20/4/2017


ד"ר דני חזן (33) ורעייתו מיטל (28) עזבו לפני שנה וחצי את מרכז הארץ, היכן שגרו כל חייהם, כדי לבנות את ביתם החדש בחצור הגלילית. שני בני הזוג השתלבו בצוות העובדים של המרכז הרפואי זיו בצפת. ד"ר חזן כרופא מתמחה במחלקה הכירורגית ומיטל, טכנאית רנטגן במקצועה שעבדה בשנים האחרונות בתחום הממוגרפיה,  עובדת כעת במוקד זימון התורים החדש שהוקם בזיו. בנם יהודה בן השנה ו-7 חודשים נחשב כבר לגלילי אמיתי שכן הוא עבר לכאן בהיותו בן חודש בלבד כך שהגליל הנו תבנית נוף מולדתו האהובה והמוכרת. לפני המעבר, הם גרו בקריית אונו וביהוד, הוא עבד כרופא בבלינסון והיא כממוגרפית בתל השומר ואסותא.

"הגענו לכאן משתי סיבות", אומר ד"ר חזן, "גם מתוך אידאולוגיה ומחשבה רומנטית לחזק את תושבי הצפון וגם מאחר שמנהל המחלקה בה עבדתי בבלינסון, ד"ר יבגני סלומונב עבר לגור פה ולנהל את המחלקה הכירורגית בזיו. הוא הציע לי להצטרף ולעשות את ההתמחות שלי כאן ואני הסכמתי, כי זו נראתה לי הזדמנות מצוינת לשלב בין עשיית הדבר הנכון מהבחינה הרעיונית לבין הגשמה מקצועית."

בני הזוג חזן מלאים שבחים על האופן בו כל מי שפגשו קבלו את פניהם כשהגיעו לאזור. הם בהחלט רואים עצמם חיים בגליל העליון גם בעתיד ואפילו קנו את הבית בו הם מתגוררים. "אנחנו לא תיירים", אומר ד"ר חזן, "באנו כדי להישאר. הצפון מאוד מוצא חן בעינינו ואנחנו כבר מרגישים שייכים".

גם מיטל מאוד מרוצה מהמעבר. הדבר היחיד שקשה לה, לדבריה, הוא הריחוק מהמשפחה המתגוררת במרכז והחסך של יהודה בסבא וסבתא קרובים לצורכי פינוקים יומיומיים ובייבי סיטר. "אבל לא נורא", היא אומרת, "הם באים לבקר בסופי השבוע וגם אנחנו נוסעים לשם. בכל שאר ההיבטים של החיים, הכל הסתדר לשביעות רצוננו. יהודה שלנו נמצא בגן באליפלט ויש לי רק דברים טובים להגיד על הגן הזה. לא יכולה לדמיין משהו בסגנון דומה במקום שממנו אנחנו באים. הוא כל כך אוהב את הגן, עד שלפעמים אני צריכה לשכנע אותו שהגיע הזמן לחזור הביתה", היא צוחקת ומוסיפה: " התחלתי לעבוד לפני חודש בזיו ומאוד התחברתי, גם לאנשים וגם לתפקיד. אומנם אינני עוסקת בתחום המקצועי שלי – רנטגן וממוגרפיה, כי היה חשוב לי לעבוד רק בבקרים, אבל מאוד נוח לי מבחינת שעות העבודה וגם מעניין לי, כי אני לומדת המון דברים חדשים תוך כדי עבודה".

החברים והמשפחה מאוד הופתעו בהתחלה בעת ששמעו לראשונה על כוונתם של בני הזוג לעבור עם תינוקם לגליל, אך אט אט ובהדרגה התרגלו לרעיון וכיום כמה מחבריהם אף שוקלים לעשות בעצמם את הצעד, לאחר שראו כמה מוצלח הוא עבורם. "כרגע אנחנו נחשבים אטרקציה בקרב החברים", אומר ד"ר חזן, "סוף סוף יש להם אצל מי לישון כשהם באים לטייל בצפון ואני מאוד גאה בצעד שעשינו ומקווה למשוך אחרי גם אחרים. מעבר לכך, העיר חצור פשוט מדהימה בעיני. יש פה כל מה שצריך, אין פקקים, יש חנייה בשפע, התושבים נחמדים והנוף נהדר. מה עוד אפשר לבקש?"