מנהלת היחידה לכירורגיית ילדים במרכז הרפואי זיו עם משלחת רופאים מישראל- בסין!

מנהלת היחידה לכירורגיית ילדים במרכז הרפואי זיו, ד"ר לילי היערי לונסקי, ביקרה עם משלחת רופאים ישראלים בבית החולים The peoples Hospital בעיר דיאנג, בחבל סצ'ואן בסין, למפגש מקצועי, מרגש ומעשיר של עשרה ימים
31/8/2017

 

ד"ר היערי לונסקי אומרת, כי בעיר דיאנג, מתגוררים 4 מיליון תושבים ובתי החולים בה עמוסים מאד במטופלים, בעיקר מפני שאין רפואה בקהילה דוגמת קופות החולים שלנו, ולכן פונים כולם לבתי החולים, אולם בתי החולים מאוד מתקדמים. "בית החולים בו ביקרנו מצויד במכשור המתקדם ביותר וחדרי הניתוח מאובזרים בכל הציוד החדיש ביותר. בדיקותMRI ו- CT הינן בדיקות זמינות באופן מיידי והרופאים שם מצוינים. הצוות הרפואי הסיני מאוד מעריך את הרפואה בישראל ובכלל את מדינת ישראל. הם הביעו רצון עז ללמוד מאתנו ומאוד התלהבו מהאפשרות להכשיר אצלם כירורג ילדים, שכן לצערי, עדיין לא קיים אצלם אחד כזה" אומרת ד"ר היערי לונסקי.

את משלחת הרופאים הישראלים אירח ראש עיריית דיאנג, זאהוֹ-ווי וקונסול ישראל בסצ'ואן, אמיר לאטי . כמו כן, השתתפו הרופאים הישראלים בכנסים מקצועיים שהיו מיועדים לרופאי העיר והמחוז. כל אחד מחברי המשלחת הישראלית העניק מספר הרצאות בתחום מומחיותו, הן בכנסים והן במחלקות בית החולים. המבקרים הישראלים לקחו חלק בביקורי הרופאים במחלקות השונות, בדיונים קליניים ואבחוניים הנוגעים למטופלים ואף השתתפו בניתוחים.

ד"ר לילי לונסקי היערי, שטיפלה במהלך הביקור בילד סיני חולה סרטן ובילדים נוספים, חלקם פגים, סיכמה את הביקור: "המפגש עם הרפואה הסינית הרחיב את אופקינו. החריצות הרבה של הרופאים, גם אם לעתים בתנאים קשים, הנה מעוררת התפעלות. האירוח על ידם היה מרגש ומרומם לב. כולי תקווה שנוצרה תשתית להמשך שיתופי פעולה מקצועיים ופוריים".