ערך החברות ללא תנאי

טקס פרידה חגיגי מסטודנטים פרויקט 'חברות' התקיים במרכז הרפואי זיו .
23/6/2019
במרכז הרפואי זיו בצפת נפרדו בטקס חגיגי מהסטודנטים המסיימים השנה את פעילותם במסגרת פרויקט 'חברוּת', הפועל בזיו מאז שנת 2014, בהשתתפות מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא, מנכ"ל עמותת "חברות" רחל פוקס-אטון, רויטל לב-רן מנהלת עמותת "חברות" באזור הצפון, רופאים ואחיות.
ד"ר סלמן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, ברך בטקס את מנהלות פרויקט חברות וכל העוסקים במלאכה ואמר, כי תרומה ועידוד חולה הן מצווה וכי אין ספק שנפש זקוקה לעידוד, שמחה ותקווה בכדי לרפא את החולי הפיסי ואין ספק, כי הסטודנטים בעמותת "חברות" עושים עבודה חשוב לאורך כל ימות השנה בעידוד המטופלים במחלקות ומוסיפים צליל ועידוד לכולם גם לצוותים הרפואיים.
לעמותת 'חברות' פעילות שנתית ענפה, במסגרתה מגיעים הסטודנטים למרכז הרפואי זיו, יוצרים קשר בלתי אמצעי עם המטופלים ובני משפחותיהם באמצעות משחק, יצירה, שיחה ונגינה. המתנדבים מהווים גורם תומך, מעודד ומסיח דעת בזמן האשפוז ופעילותם מסייעת למטופלים להתחבר עם הגרעין הבריא שלהם, לרומם את מצב רוחם ולקדם את תהליך ההחלמה.
לשלושה עשר הסטודנטים המשתתפים בפרויקט הנפלא, הוענקה מלגת לימודים על פעילותם עם המטופלים במחלקות השונות בזיו, במסגרת עמותת 'חברוּת'. מדובר בשמונה סטודנטים לרפואה מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל, וחמישה סטודנטים ממכללת צפת, ביניהם: שלושה סטודנטים לפיזיותרפיה, סטודנטית אחת למוזיקה וסטודנט לעבודה סוציאלית.
בנוסף לסטודנטים, פועלים במרכז הרפואי זיו באופן קבוע נגני העמותה המוכשרים, עדן פרידמן, עומר רוזנבלום וגיל מאור, המנגנים, משמחים ומעודדים מידי שבוע, בשירה ונגינה את המטופלים במחלקות: המטולוגיה, אונקולוגיה, דיאליזה ומחלקת ילדים.
רחל שביט, מלווה רוחנית מטעם עמותת "חברים", נפגשת פעמיים בשבוע באופן פרטני עם מטופלים ממחלקות דיאליזה והמטולוגיה בזיו. הליווי הרוחני של 'חברות' מעניק מקורות תמיכה מגוונים, בהתאם לצרכי החולה, המשפחה והצוות הרפואי והוא מתבצע דרך טקסטים, אומנות ושיחה, המתמקדים בהעצמת המטופלים בשעתם הקשה ומסייעים להם להתחבר עם החלקים המיטביים שלהם.
רויטל לב רן, מנהלת עמותת 'חברות' באזור הצפון אומרת, כי המוסיקה והיצירה מאפשרים חיבורים קסומים שפותחים את הלב והנשמה ומכניסים אור במקומות חשוכים. "הפעילות המוצעת הנה בעלת אופי אוניברסלי המתאים לכל גיל, דת, גזע או מין. ארגון 'חברוּת' שותף לחזון המרכז הרפואי זיו לחברה בריאה וסולידארית, המקדמת מעורבות חברתית ותמיכה בקהילה. שני הצדדים שמחים מאוד על שיתוף הפעולה החיובי והפורה ומקווים להמשיך בו עוד שנים רבות למען המטופלים היקרים", אומרת לב רן.
רחל אטון מנכ"לית ארגון חברות, ייסדה אותו כעמותה ללא מטרת רווח בשנת 2007, לזכרה ובהשראתה של בתה רוּת ז"ל, שנפטרה בגיל 11.5 ממחלת ה-CF.