שגרירת לטביה בישראל מבקרת בזיו

בעקבות שיתוף פעולה חדש ומרגש, המתקיים ביוזמת פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית בזיו ויועץ חיצוני באונ' ריגה שבלטביה, סטודנטים ישראלים הלומדים רפואה באוניברסיטת ריגה הגיעו לקורס אורתופדיה מקיף במרכז הרפואי זיו.

שמחנו לארח את שגרירת לטביה, הגב' אליטה גבלה, במרכז הרפואי זיו.

בעקבות שיתוף פעולה חדש ומרגש, המתקיים ביוזמת פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית בזיו ויועץ חיצוני באונ' ריגה שבלטביה, סטודנטים ישראלים הלומדים רפואה באוניברסיטת ריגה הגיעו לקורס אורתופדיה מקיף במרכז הרפואי זיו.
היוזמה החלה כשאר בתום שש שנים של סיוע הומניטרי שהעניקה מדינת ישראל לפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה ובמקביל להודעת צה"ל על סיומו של פרויקט "שכנות טובה", הוזמן פרופ' אלכסנדר לרנר מומחה בעל שם עולמי לטיפול בפציעות מלחמה מורכבות, לקולג' הצלב האדום המסונף לאוניברסיטת ריגה, בירת לטביה, להרצאה מקצועית בפני רופאי טראומה אזרחיים, רופאים צבאיים מצבא לטביה וסטודנטים לרפואה, על הטיפולים והניתוחים בפצעי מלחמה מורכבים.

כתוצאה מההרצאה וממפגש המשך של שני פרופסורים לאורתופדיה מאונ' ריגה במרכז הרפואי זיו, משלחת של סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת ריגה משתלמת במחלקה האורתופדית של המרכז הרפואי זי לחודש.
פרופ' לרנר קידם שיתוף פעולה בינלאומי, בדמות של הסכם בין הפקולטה לרפואה בריגה, הפקולטה לרפואה של בר אילן בצפת והמרכז הרפואי זיו, והתוצאה לא איחרה לבוא. שגרירת לטביה בישראל, הגב' אליטה גבלה ביקרה בזיו, שוחחה עם הצוות ועם הסטודנטים ושמעה המון רשמים חיוביים על שיתוף פעולה זה.

ד"ר זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו אמר כי: "זו זכות עבורנו שהגעתם לבקר בזיו ובצפת. הספקנו לדבר על המשך עשייה משותפת בין רפובליקת לטביה למרכז הרפואי זיו, הגליל, הפקולטה לרפואה וצפת. לכל אנשי הרפואה יש את אותם מטרות – להציל חיים, להטיב חיים ולשפר את איכות חיי המטופלים שלהם. אנו שמחים מאוד שיש לנו את הארכיטקט הגדול פרופ' לרנר שיזם את הפרויקט הנהדר הזה בו קבוצת הסטודנטים זוכים ללמוד קורס אורתופדי בזיו. יש לנו הרבה ידע וניסיון, במיוחד בתחום הטראומה, בעקבות הקרבה לגבולות לבנון וסוריה, ולאחר חמש שנות טיפול בפצועים מסוריה. יש לנו תשוקה רבה לשתף ולהעביר את הידע שלנו במיוחד בתחום האורתופדי. אני שמח מאוד שאתם פה בזיו ואני רואה שיש לכם תשוקה ללמוד ולהיות חלק מהפרויקט החלוצי שנעשה כאן".
שגרירת לטביה בישראל, הגב' אליטה גבלה הודתה ואמרה: "אני מודה לכם מאוד על ההזמנה. היה לי חשוב לשמוע את הפידבק מהסטודנטים על לימודיהם בריגה. זאת חוויה ראשונה והודות לפרופ' לרנר ולקשריו הנפלאים עם לטביה, אני שמחה לדעת שיש אותו ואתכם על מנת להמשיך את הגשר בין לטביה לישראל. צפת ותשומת הלב שנתתם לי הקסימה אותי. המשיכו לסייע ולהוביל לבריאות".

ביקורה שהחל בסיור בצפת העתיקה, נחתם בארוחת ערב חגיגית, באדיבות השף חיים אוחנה, מנהל המטבח של המרכז הרפואי זיו וצוותו המקצועי, יחד עם השותפים המפרגנים: מר בני בן מובחר, ראש אשכול גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות חרמון, דיקן הפקולטה לרפואה שלנו בצפת, פרופ' קרל סקורצקי, ד"ר עבאסי, סגן מנהל בית החולים, פרופ' שינוול, מנהל הפגייה בזיו והמשנה לדיקן, חברי ההנהלה וכמובן, פרופ' לרנר מנהל המחלקה האורתופדית והשגרירה.