בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי זיו: 100 בוגרים הוסמכו לאחים ואחיות בשנת 2013

24/10/2013


בטקס סיום מרשים של בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי זיו הוענקו תעודות סיום ל-28 בוגרים במסלול הסבת אקדמאים. הבוגרים החדשים מצטרפים ל- 72 בוגרי בית הספר שסיימו לימודיהם במהלך שנת 2013. בכך מגיע מספר הבוגרים השנה ל- 100, מספר שיא בכל הזמנים, המהווה עליה של %67 בהשוואה לשנה שעברה בה סיימו 60 בוגרים בלבד.

המסיימים הטריים במסלול להסבת אקדמאים מגיעים ממגוון תחומים ביניהם: הנדסה, חינוך, מדעי הרוח, סוציולוגיה, משפטים, משאבי אנוש, ביולוגיה והיסטוריה. כולם החליטו לבצע שינוי במקצועם  לאחים ואחיות. את טכס הסיום הנחו על פי מסורת בית הספר, הבוגרים אברהם אלמליח וסאמי חיגאזי.

בברכתה, ציטטה מנהלת בית הספר, ד"ר חנה צפריר את דברי נשיא המדינה מר שמעון פרס ואמרה, כי צוות בית הספר כולו סומך על הבוגרים, כי ידעו "למצות את המאחד ולכבד את המייחד". זאת מאחר וצוות בית הספר גאה בדגש המיוחד הניתן בלימודים על סיעוד מותאם תרבותית. תעודת הוקרה על הצטיינות אקדמית וחברותית הוענקה לבוגרת עפרה דודאי מכרמיאל.

במקביל, החלו את לימודיהם בבית הספר 65 סטודנטים חדשים במסלול הכשרה בן שנתיים וחצי לתואר אח מוסמך, בניהולה של סמדר אלון, מורה בכירה בבית הספר. הסטודנטים החדשים שמחו לגלות, כי בית הספר השקיע רבות בפיתוח סדנאות לשיפור מיומנויות הלמידה ותכניות ייחודיות אחרות אשר יסייעו להם במהלך לימודיהם.
יש לציין, כי למרות מגוון תכניות לימודי הסיעוד בצפון קיים ביקוש הולך וגובר בכל שנה, ללימודים בבית הספר לסיעוד שבמרכז הרפואי זיו.
בבית הספר לסיעוד במרכז הרפואי זיו לומדים כיום 235 סטודנטים בשני מסלולים - מסלול גנרי ומסלול להסבת אקדמאים.

החל משנת 2012 הוכפלה כמות הסטודנטים בבית הספר, כחלק ממאמץ משותף עם משרד הבריאות לפתור את המחסור החמור באחים ואחיות במוסדות הבריאות בארץ. העלייה המשמעותית במספר בוגרי בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי זיו המסיימים לימודיהם ומוסמכים לאחים ואחיות צפויה להימשך גם בשנת 2014, בה עתידים לסיים את לימודיהם 120 בוגרים.

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים, כי המחסור באחים ואחיות בישראל הוא חמור ביותר, כאשר על כל אלף אזרחים מועסקות 4.8 אחיות, בעוד הממוצע במדינות ה-OECD עומד על 8.4 אחיות על כל אלף אזרחים.