בהשקעה של 13 מיליון שקלים נחנך מכון ה-MRI החדש במרכז הרפואי זיו

10/7/2015

במרכז הרפואי זיו נחנך היום (יום ב' 10.8.15) המכון לתהודה מגנטית MRI החדש, בטקס חגיגי בהשתתפות סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא ראשי רשויות בצפון, הנהלת המרכז הרפואי, מנהלי מחלקות ואנשי הצוות הרפואי.

מכון ה-MRI הוקם בצמוד למחלקה לדימות (רנטגן) על שטח של 400 מ"ר, בעלות של כ- 13 מיליון שקלים, כאשר עלות הבינוי והתכנון של המכון עומדת על 7 מיליון שקלים ועלות הציוד הייעודי למכון הינה 6 מיליון שקלים נוספים, אשר גויסו בסיוע תרומותיהם של מר דוד קליין, הקרן לידידות וחברת הרמטיק נאמנות בע"מ.
כוח אדם להפעלת המכון נקלט זה מכבר במרכז הרפואי זיו, בראשות מנהל המכון ד"ר סאהר סרור, אשר יחד עם צוות מכון הדימות (רנטגן) והצוות הייעודי ל- MRI ליוו את הקמת המכון על פי סטנדרטים מקצועיים ברמה בינלאומית.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן "MRI אינו עוד מכשיר, הוא חיוני בבתי חולים והחנוכה היום מהווה גם מסר לציבור, כי גם בפריפריה, בגליל ובנגב, לא יהיה צורך לנסוע מרחקים ארוכים בכדי לקבל טיפולים רפואיים. למרות שתוחלת החיים בפריפריה קצרה יותר, בכוונתי לעשות הכל בכדי שגם נתון זה ישתנה. בכהונתי הקודמת קידמתי את נושא מכון ההקרנות לחולי סרטן ואני מקווה שבקרוב יושלם כאן. יש עדיין דרך ארוכה, אך הפערים מצטמצמים בין המרכז לפריפריה".

עוד הוסיף הרב ליצמן, כי יש בליבו רגשות מיוחדים למרכז הרפואי זיו בצפת וכי ניתן לקבל בו מרבית הטיפולים. "בעזרת השם נסייע לטפח ולפתח גם את מחלקת היולדות בזיו וכן את המחלקה הכירורגית". עוד אמר השר, כי תכניותיו לעתיד הינן רפורמה בשירות הסיעוד ושיפור בחדרי המיון.

בדבריו בטקס חנוכת מכון ה-MRI ציין ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, כי פתיחת מכון ה-MRI מהווה יום חג לשנה חדשה ובשורה עבור תושבי הצפון, יביא לקיצור התורים לממתינים וימנע מהם את הטרחה הכרוכה בנסיעה למרחקים ארוכים. "הקמת מכון ה-MRI מסמלת צעד משמעותי בשיפור יכולות המרכז הרפואי זיו בהענקת שירותי רפואה מתקדמים לתושבי האזור. המכון הוקם תוך מאמצים רבים ובעזרת תרומותיהם של אנשים יקרים הרואים בקידום ופיתוח המרכז הרפואי זיו משימה חשובה. עד עתה נאלצו המטופלים לנסוע למרכזים רפואיים אחרים כדי לעבור את הבדיקה. בקרוב מאוד יוכלו לקבל שירות חיוני זה אצלנו במרכז הרפואי זיו. זהו נדבך נוסף בשיפור השירות הרפואי לתושבי הגליל ורמת הגולן והענקת מכלול שירותי הבריאות החיוניים סמוך למקום מגוריהם" אמר ד"ר זרקא.
מימין לשמאל- גיורא זלץ ראש מועצה אזורית גליל עליון, ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו, הרב יעקב ליצמן סגן שר הבריאות ואילן שוחט ראש עיריית צפת- בחנוכת מכון אם-אר-איי במרכז הרפואי זיו