מנהל המרכז הרפואי זיו, ד"ר סלמאן זרקא זכה לתגובות נלהבות בביקורו בארצות הברית

17/12/2015

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, הוזמן על ידי הקונסוליה הישראלית בניו-אנגלנד לביקור בארצות הברית, בבוסטון ובמדינת רוד-איילנד, להציג את פעילות בית החולים והטיפול ההומניטרי המוענק לפצועים סורים ממלחמת האזרחים.

במהלך הביקור הרצה  ד"ר זרקא בפני תלמידים ומרצים באוניברסיטת בוסטון ובאוניברסיטת בראון , בפני בכירי מחלקת הבריאות של מדינת רוד-איילנד ובפני הקהילה היהודית, וכן התראיין בתחנת הרדיו הציבורי של בוסטון ובתחנת הרדיו של העיתון הידוע "בוסטון הרלד". הרצאה מיוחדת נתן ד"ר זרקא בבית הכנסת שול וילנה לתלמידי כיתה ח' מקומיים יחד ם תלמידי כיתות ח' מבית הספר ליאובק שביקרו במקום.

בהרצאות סקר ד"ר זרקא את ייחודיות המרכז הרפואי זיו, במרכיב הגיאוגרפי והאוכלוסייה המגוונת והרב תרבותית שמשרת בית החולים, אתגרים ביטחוניים שיש בצפון, הצוות הרב תרבותי העושה מלאכה חשובה באווירה מיוחדת. ד"ר זרקא הציג את הטיפול ההומניטרי בכ-600 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה במהלך השנתיים וחצי האחרונות, והציג את מכלול האתגרים הרפואיים והסוציאליים העומדים בפני הצוות בטיפול בפצועים הסורים, גברים, נשים וילדים, הסובלים מפציעות מלחמה קשות וטראומה נפשית, בעקבות האירועים והמראות אליהם נחשפו.

הרצאותיו של ד"ר זרקא זכו לתגובות נלהבות ושאלות רבות מקרב המשתתפים, הרגילים לצילומי חדשות של חיילים בשטחים, שנדהמו מהתיעוד וההסבר על הסיוע הרפואי וההומניטרי המצוין המוענק על ידי מדינת ישראל לפצועים ממדינת אויב ומהמרקם המיוחד והרב תרבותי של העובדים והמטופלים במרכז הרפואי זיו.ד"ר סלמאן זרקא, בהרצאה באוניברסיטת בוסטון