תו האיכות הגבוה ביותר ISO 9001 הוענק למעבדות המרכז הרפואי זיו

4/1/2016

המעבדות במרכז הרפואי זיו ממשיכות לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מעבדת המטולוגיה, בנק הדם, מעבדת ביוכימיה, מעבדת מיקרוביולוגיה, מעבדת פתולוגיה ומעבדת הגנטיקה, זכו כולן בתו האיכות ISO 9001, לאחר שעברו בהצלחה את המבדקים השונים של משרד הבריאות.

במהלך השנה וחצי האחרונות של עבודה מאומצת במעבדות שופרה התשתית של מערכת האיכות- התהליך כלל בנית מדריך איכות אגפי, ריענון נהלים פנימיים לכל מעבדה והטמעת תהליכי עבודה, הסדרה ותיעוד בקרות איכות חיצוניות ופנימיות לבדיקות המבוצעות במעבדות, כיול הציוד על פי קני מידה עולמיים ומערכת לשיפור מתמיד של תהליכי העבודה.

מגוון הפעילויות והשיפורים בוצעו על מנת להבטיח את איכות ומהימנות תוצאות הבדיקות לטובת החולים ושיפור השירות למטופלים. מערכת האיכות נבנתה על פי סטנדרטים מחמירים של דרישות ההסמכה, המציבים רף גבוה ביותר והיא עומדת גם בדרישות תו התקן הבינלאומי JCI.

בארוחה חגיגית  לציון קבלת תו האיכות, בהשתתפות הנהלת המרכז הרפואי זיו, מנהלי ועובדי המעבדות, הודה ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו לעובדי המעבדות על עבודתם המאומצת וציין את חשיבות מערכת האיכות במעבדות בטיפול נאות בחולים."המעבדות מאפשרות לצוות הרפואי לקבל תמונה מלאה על מצבו של החולה. תוצאות מהירות ומדויקות מסייעות בהתאמת טיפול רפואי יעיל ומהיר לזקוקים לכך ומשפרות את השירות לכלל המטופלים במרכז הרפואי זיו. צוותי המעבדות נמצאים מאחורי הקלעים, אך הינם חלק בלתי נפרד מפעילות בית החולים והענקת שירות רפואי לזקוקים לכך. אני מברך את המנהלים והעובדים על עבודתם המצוינת ומוקיר את תרומתם לבריאות ציבור המטופלים של המרכז הרפואי" אמר ד"ר זרקא.