לקראת השנה החדשה: שיא כל הזמנים במספר הלידות באוגוסט במרכז הרפואי זיו

4/9/2012

לקראת השנה החדשה נקבע מספר שיא במספר הלידות במרכז הרפואי זיו בחודש אוגוסט. ל-7.8 מיליון אזרחי המדינה הצטרפו עוד 328 תינוקות מהצפון! עד כה נולדו השנה במרכז הרפואי זיו 2,368 תינוקות, עליה משמעותית יחסית לשנת 2011, בה נולדו בתקופה המקבילה 2,138 תינוקות, 230 פחות. בשנת 2011 נקבע שיא במספר הלידות במרכז הרפואי זיו העומד על 3,348, עתה נראה, כי שיא זה עומד להישבר השנה.

אסתר עמבר, אחות אחראית מחלקת ילודים במרכז הרפואי זיו אומרת, כי מחלקת ילודים עמוסה ביותר ומידי יום מטופלים במחלקה כ-40 תינוקות "כבר מחודש יולי הורגשה עליה ניכרת במספר הלידות והתינוקות בהן אנו מטפלות במחלקה. חודש אוגוסט היה חודש שיא במחלקה ונאלצנו לעבוד במשמרות מתוגברות על מנת לטפל בכמות האדירה של התינוקות. עם כל הקושי והעבודה המאומצת אנו שמחות על כל תינוק שמגיע למחלקה ומעניקות לו ולמשפחתו טיפול מסור ויחס חם, משפחתי ותומך. ילדים זה שמחה וברכה" אומרת עמבר.

ד"ר עינבר בן-שחר, מנהל מחלקת נשים יולדות במרכז הרפואי זיו אומר, כי בעשור האחרון נרשמה עליה של מעל ל- 30% במספר הלידות במרכז הרפואי זיו ועם בנייתם של חדרי הלידה החדשים והאיכותיים ושיפוץ מחלקת היולדות לפני כשנה וחצי, נמצא מספר הלידות בעליה חדה, כאשר מגיעות ללדת במחלקת היולדות המחודשת גם נשים מאזור המרכז ואפילו מדרום הארץ, כאשר הבחירה הינה על פי איכות חדרי הלידה, הצוות המקצועי וקיום סגנון לידה על פי רצון היולדת. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חיים בישראל 7.8 מיליון אזרחים, 75.3% יהודים, 20.5% ערבים ו-4.2% בני לאומים אחרים. מידי חודש נולדים בארץ כ-13-15 אלף תינוקות, כאשר בשנת 2011 נולדו 166,800 תינוקות חדשים

היולדות :דפנה עזריהו ,מזאי מיטל ,רויטל יעקובי ,דגנית צחיס והצוות : דר' ריטה דוידסון, רופאה בכירה במחלקת ט.נ.ילודים ומחלקת ילודים ,רותי בן יאיר אחות מחלקת ילודים ,רוזין לידיה אחות מחלקת ילודים אתי אמבר אחות אחראית מחלקת ילודים ,ציפי אקרמן אחות מחלקת ילודים ואתי כהן כוח עזר .