המרפאה הנוירו התפתחותית

מנהל המרפאה: ד"ר אורי יצקר, מומחה בפסיכיאטריה כללית ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.
אחראית המרפאה: גב' הדס גלילי, עובדת סוציאלית קלינית.
אחראית תחום הספקטרום האוטיסטי: ד"ר נועה נבות, מומחית בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.
אחראי תחום לקויות קוגניטיביות: ד"ר ג'ורג' סברא, מומחה בפסיכיאטריה.

המרפאת הנוירו התפתחותית מטפלת בהפניות של ילדים בגילאי 6 עד 18 שנים עם קשיים התפתחותיים ותפקודיים בתחומים הבאים : קשיי קשב וריכוז (ADHD, ADD), הפרעות טיקים וטורט, הפרעות בספקטרום האוטיסטי (ASD) ולקות קוגניטיבית (פיגור שכלי).
מטרת המרפאה הנה לסייע לילדים ומשפחותיהם בהתמודדות עם הקשיים, לגבש המלצות טיפוליות, התנהגותיות וחינוכיות התואמות את הצרכים הייחודיים של כל ילד וילד ולסייע במצבי משבר.
אנו מייחסים חשיבות רבה לתהליך הערכה מקצועי ומקיף, הכולל הערכה פסיכיאטרית, הערכה ע"י איש צוות פרא-רפואי, מילוי שאלונים ועריכת אבחונים ספציפיים.
 
סוגי טיפול במרפאה:
• מעקב וטיפול פסיכיאטרי.
• טיפול פרטני – הטיפול בילדים צעירים נערך לרוב באמצעים לא מילוליים: משחק, אומנות, סיפורים ודרמה.
• הדרכות הורים - ההורים הם האנשים המרכזיים בחיי הילד ואנו רואים חשיבות רבה לסייע להם להתמודד עם הקשיים של ילדיהם.

שירותים ייחודיים במרפאה הנוירו - התפתחותית:

קבוצת הורים לילדים עם - ADHD הקבוצה מיועדת להורים לילדים שאובחנו עם קשיי קשב וריכוז ( ADHD ) וקשיים בקבלת סמכות, סרבנות וקשיי התנהגות. הקבוצה נמשכת כ-12 מפגשים של שעה וחצי כל אחד. השתתפות בקבוצה היא כיום החלופה הטיפולית הראשונית המוצעת להורים בנוסף לטיפול התרופתי, אצל ילדים שאובחנו עם הפרעת קשב וריכוז ADHD . אנו מוצאים כי השפעתה של הקבוצה על תפקוד הילד והתפקוד המשפחתי הנה משמעותית וחיובית ביותר.

מרפאה לאבחון ילדים על הרצף האוטיסטי ASD  מיועדת לאבחון וטיפול בילדים לגביהם עולה חשד להפרעה על הרצף האוטיסטי. לפונים נערך תהליך הערכה כולל בדיקה פסיכיאטרית, שאלונים ואבחונים ייעודיים: ( ADI ו- ADOS ) והערכה קוגניטיבית. בתום התהליך ההורים מקבלים אבחנה והמלצות הטיפוליות. הצוות מקיים קשר רצוף עם מדריכי משרד החינוך לנושא לקויות תקשורת ועם המסגרות החינוכיות המתאימות באזור, ועוסק בלימוד שיטות הערכה וטיפול ייחודיות לתחום. בנוסף, המרפאה מעניקה מעקב וטיפול פסיכיאטרי, טיפול פרטני, הדרכות הורים פרטניות והדרכה קבוצתית.


פנייה:

טל 04-6828086.
פקס 04-6828182.

פנייה לאבחון/טיפול:

  • הפנייה למרכז נעשית באופן ישיר ע"י בני המשפחה.
  • יש למלא את טופס הפנייה והשאלונים להורים ולמורים, המצורפים כאן.
  • מומלץ לצרף מסמכים מסייעים, במקרה שיש, כגון: סיכומי בדיקות, אבחון, הערכות וטיפולים שנעשו בעבר. את המסמכים יש להעביר אלינו כשהם מלאים וחתומים על ידי שני ההורים, באמצעות הדואר.
  • חשוב לציין, כי לטיפול בקטין נדרשת הסכמה בחתימה של שני ההורים או אישור של עובד סוציאלי לחוק הנוער (פקיד סעד).